hidelogo
دانلود پایان نامهپنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

انشا درباره اذان صفحه 21 مهارت های نوشتاری نهم - مقاله باز

انشا درباره اذان

انشا درباره اذان صفحه ۲۱ مهارت های نوشتاری نهم

انشا درباره اذان پایه نهم

اذان

 

موضوع انشا: اذان

صفحه : ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نهم

 

اذان در لغت به معنای آگاه کردن و یا خبر رساندن است و فراخواندن انسان برای نماز است و از انسانها میخواهد که خود را برای اقامه نماز آماده کنند.

کلماتی در که اذان گفته میشه به بزرگی و بزرگواری خدا گواهی میدهد و همچنین به فرستاده اش حضرت محمد و ولی ایشان حضرت علی نیز شهادت میدهد.

اذان تنها برای نماز نیست بلکه وقتی بچه ای هم متولد میشه در گوشش اذان میگویند

بلال حبشی برده ای بود و اولین کسی بود که به دستور پیامبر اذان را اقامه کرد، چون بلال فردی سیاه پوست بود پیامبر خواست تا همه بدانند که در اسلام نژاد پرستی و برده داری جایز نیست. و اولین موذن اسلام بود.

البته مثل اینکه قبل اینکه پیامبر بلال حبشی را انتخاب کند خوده ایشان اذان را اقانه می کردند.

موذن به کسی که مسئول اقامه نماز است گفته میشه و موذن باید در جایی بلند و با صدای رسا و بلندی اذان را ادا کند

که در مسجد جایگاهه ویژه ای دارد.  تنها راه تشکر ما از خداوند مهربان خواندن نماز است تا با استفاده از نماز قدردان نعمت های او باشیم.

بعضی وقتا که در خوندن نماز کوتاهی میکنم همین که صدای اذان به گوشم میرسه احساس شرمندگی میکنم و خودمو کلی سرزنش میکنم که چرا نماز نمیخونم. خیلی کلمات پرمفهوم و پرمعنایی دارد و احساس آرامش به انسان میده که این آرامش را با چیزی نمیشود عوض کرد.

اذان به نظر من تنها حرف مشترک بین تمام مسلمانان جهان است که تو هرکجای دنیا که باشی اگه صدای اذان شنیده بشه میدونیم که به چه منظور است.

وقتی بچه بودم گهگاهی به اصرار از مادرم اجازه میگرفتم که چند ساعتی به مغازه پدر بزرگم بروم وقتی به اونجا میرفتم میدیدم که پدر بزرگم صدای اذان که به گوشش میرسه حتی اگه مشتری هم داشت ازش معذرت خواهی میکرد و مغازه را به من میسپرد

به مسجد محل میرفت تا نمازش را بخواند، خیلی کنجکاو بودم که اگه من نباشم او چیکار میکنه.

بالاخره یه روز ازش سوال کردم، و او گفت که اگه کسی نباشد در مغازه را میبندم تا به نمازم برسم گفتم خب چی میشه که یکی دو ساعتی دیرتر بخونی، میگفت نه به نماز نگو کار دارم به کار بگو که نماز دارم،.. و اول به نمازت برس و در خواندن نماز کوتاهی نکن.

نتیجه گیری

چه خوب میشه همه افراد به دین و مذهب فرقی نمیکنه چه فرقه ای باشه احترام بگذارند و بتونن در انجام واجباتی که خدا برای اون آیین درنظر گرفته کوتاهی نکنند و انجام بدهند.

 

 

این مطلب اختصاصی بوده و کپی برداری از آن و انتشار در سایت های دیگر
بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات و ارسال نظر