hidelogo
دانلود پایان نامهشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

انشا درباره گذر رودخانه صفحه 21 مهارت های نوشتاری نهم - مقاله باز

انشا درباره گذر رودخانه

انشا درباره گذر رودخانه صفحه ۲۱ مهارت های نوشتاری نهم

انشا درباره گذر رودخانه پایه نهم

 

 

موضوع انشا: گذر رودخانه

صفحه : ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نهم

 

از زندگی شهری خسته شدم و دوست داشتم به طبیعت برم با پدر و مادرم مشورت کردم و آنها نیز استقبال کردند و صبح زود بیدار شدیم و بسوی جنگلی زیبا رفتیم در راه از طبیعت لذت میبردم و از این همه نعمت خدا و آفرینشش خداروشکر میکردم.
بعد از رسیدن به مکان مناسب با کمک پدرم وسایلارو از داخل ماشین بیرون اوردیم و بساط صبحانه را به پا کردیم و مشغول خوردن شدیم، صدای پرنده ها و قورباغه ها و همچنین صدای آب به گوش میرسید و این صداها و طبیعت اشتها را چندین برابر میکرد بعد از تموم شدن صبحانه تصمیم گرفتم پیاده روی کنم از پدر و مادرم جدا شدم و صدای آب را پیش گرفتم و در میان جنگل قدم زنان به رودخانه رسیدم رودخانه ای که از زلالی آب آن تصویرم را درونش میبینم، و با شوق و شادی مسیر رودخانه را پیش میگیرم و از زلالی و تمیزی آب لذت میبرم،

ناگاه متوجه بوی نامطبوعی میشوم، کنجکاو راهم را ادامه میدهم تا ببینم این بوی ناخوشایند از کجاست.
و بالاخره با صحنه خیلی بدی مواجه میشم، مسیره رودخانه را کلی بطری و آشغال پر کرده بود ولی این آشغال ها تنها دلیل این بو نمیتونست باشه پس به راهم ادامه دادم درادامه راه ماهی هایی را دیدم که از آلوده بودن آب مرده بودن و روی آب معلق بودن، دیگر از آن زلالی آب خبری نبود از آن گیاهان خوشبویی که در لبه های رودخانه رشد کرده بودن اثری نبود وجایش را به آلودگی و آشغال داده بود. دیگر از درختان سرسبز جنگل نیز خبری نبود.
راه را که ادامه دادم متوجه شدم فاضلابی که نمیدانم مربوط به کجا بود وارد رودخانه میشد و همین امر سبب آن بو شده بود.
برای این بو و فاضلابی که وارد رودخانه میشد نتونستم و نمیتوانم کاری انجام دهم ولی برای آشغالای ریخته شده میتوانستم پس به سمته پدر و مادرم برگشتم و از وضعیتی که دیده بودم برایشان تعریف کردم آنها هم همانند من خیلی ناراحت شدن و تصمیم گرفتیم تا جایی که از دستمون برمیاد آشغال هارو جمع کنیم و چند کیسه زباله برداشتیم و بسوی رودخانه رفتیم.

نتیجه گیری
کاش یاد بگیریم بیشتر به طبیعت احترام بگذاریم و واسه هرچیزی که در اطرافمان است ارزش قائل شویم، و تنها به فکره منافع خودمان نباشیم.
چرا که باید بفکر فرزندان آینده نیز باشیم تا آنها هم از این زیبایی ها لذت ببرن و بتوانند همانند ما این زیبایی ها را نظاره گر باشند و آنها را تجربه کنند.

 

این مطلب اختصاصی بوده و کپی برداری از آن و گذاشتن در سایت های دیگر بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات و ارسال نظر