hidelogo
دانلود پایان نامهجمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

دانلود مقاله تاريخچه و چگونگي تكامل رايانه – مقاله باز

دانلود مقاله تاریخچه و چگونگی تکامل رایانه

دانلود مقاله تاریخچه و چگونگی تکامل رایانه

فایل این مقاله بصورت ۲ فرمت PDF (رایگان) و WORD (فروشی) برای دانلود قرار گرفته است

 

 

 

تکامل ابزارها :

انسان برخورد با محیط اطراف خود را دچار پیچیدگی می کند.
این پیچیدگی ابتدا مشکلی ایجاد نخواهد کرد، ولی هنگامی که پیچیدگی یا حجم آن زیاد شد، نیاز به ابزارهایی برای رفع این پیچیدگی احساس می شود. به عنوان مثال، موقعی که شما با یک تکه زمین کوچک کار می کنید، با یک بیل هم قادر به شخم زدن و کار کردن در آن هستید. ولی هنگامی که با یک زمین بزرگتر روبرو می شوید، دیگر با بیل قادر به شخم زدن نخواهید بود، بلکه لازم است تا از یک وسیله پیشرفته تر مانند تراکتور استفاده کنید.

 

 

کامپیوتر :

مدتی در فارسی به کامپیوتر « مغز الکترونیکی » می‌گفتند.
بعد از ورود این دستگاه به ایران در اوایل دهه ۱۳۴۰ نام کامپیوتر به‌ کار رفت. واژه رایانه در دو دهه اخیر رایج شده و به‌ تدریج جای کامپیوتر را می‌گیرد. واژه رایانه پارسی است و از فعل پارسی رایاندن به معنی سامان دادن و مرتب کردن آمده. معنی واژگانی رایانه می‌شود ابزار دسته‌بندی و ساماندهی. و در لغت نامه عمید رایانه را اندیشه نوین گویند.

 

 

تعریف‌ ها از کامپیوتر :

با تعریف‌های بالا می‌توان به همهٔ ماشین‌های مکانیکی محاسبه مانند خط‌کش‌ محاسبه و یا چرتکه نیز به‌همان صورت که برای ماشین‌های امروزی به‌کار می‌رود، رایانه گفت. البته عبارات و واژه‌های بهتری نیز می‌تواند توصیف فعالیت‌های این ماشین‌ها باشند، واژه‌هایی مانند: داده‌پرداز، سامانه‌های پردازش اطلاعات و همچنین کنترل‌گر.
در اصل کلمه کامپیوتر در زبان انگلیسی از Computer ترکیب Comput و er تشکیل شده است Comput به معنای محاسبه ؛ پردازش اطلاعات ترجمه می شود و با گرفتن ای ار er به صفت مفعولی محاسبه گر ؛
پردازشگر معنا می شود البته شاید این به دلیل کارایی ابتدایی کامپیوتر بوده است.

 

 

موضوعفرمت فایل هاتعداد صفحاتحجم فایلمنابعدانلود فایل PDFدانلود فایل WORD
تاريخچه و چگونگي تكامل رايانهPDF و WORD161.2 مگابایتدارد

دانلود با لینک مستقیم

2,900 تومان – خرید

 

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظرات و ارسال نظر